Usługi ogrodnicze Łódź

ogrody łódź

Usługi ogrodnicze Łódź

 

 

 

Oferujemy szeroki zakres usług ogrodniczych, w tym między innymi:

 

Projektowanie ogrodów od tradycyjnego rzutu z góry po trójwymiarowe wizualizacje.

 

Usługi ogrodnicze łódź• Zakładanie ogrodów Łódź:

       • rabaty, skalniaki, żywopłoty i wszelkie inne   formy nasadzeń

       • elementy architektury ogrodowej (altany, pergole, płotki, pomosty)   

                       • zakładanie trawników zarówno sianych jak i z rolki           

• oczka wodne, kaskady, strumyki

  • oświetlenie ogrodowe (projekt i montaż)      

  • drenaże                                                               

                                                                    • nawadnianie ogrodów                                      

 • instalacje robotów koszących                          

 • pielęgnację ogrodów                                         

 • i inne usługi ogrodnicze                                   


trawniki z rolki Łódź

Urządzanie ogrodów  zaczynamy od spotkania na miejscu inwestycji, i poznania oczekiwań klienta. Przy bardziej wymagających przedsięwzięciach tworzymy projekt ogrodu, w zależności od ustaleń zawartych z klientem przyjmuje on formę trójwymiarowej wizualizacji, lub prostego odręcznego rysunku koncepcyjnego.

Kiedy projekt przejdzie akceptację, przystępujemy do jego realizacji. Pierwszym działaniem jest uprzątnięcie terenu, odchwaszczenie go za pomocą oprysku z herbicydu i usunięcie niepotrzebnych nasadzeń. Po upływie 2-3 tygodni (okres działania środka chwastobójczego) przystępujemy do rekultywacji i niwelacji terenu. Modelujemy spadki, skarpy i wzniesienia terenu. Jeszcze raz omawiamy projekt z inwestorem, ponieważ jest to ostatni dobry moment na modyfikacje koncepcji, a po zmianie ukształtowania terenu często pojawia się mnóstwo nowych pomysłów.

Po uzgodnieniu wszystkich szczegółów zabieramy się za instalacje ogrodowe takie jak drenaże, odprowadzające wodę z rynien, oświetlenie ogrodowe i system nawadniający. Równolegle prowadzimy prace brukarskie, stawiazakładanie ogrodów łódźmy murki oporowe i ewentualne obrzeża trawnika. Po rozłożeniu i sprawdzeniu wszystkich instalacji, wyznaczamy granice trawnika, tereny przeznaczone na nasadzenia wykładamy matą, obsadzamy i pokrywamy korą lub żwirkiem.

Kolejnym krokiem jest rozłożenie siatki na krety, tą czynność należy wykonać bardzo starannie, gdyż każde niedociągnięcie może skutkować wizytą kreta na powierzchni naszego trawnika. Siatkę pokrywamy 5-8 centymetrową warstwą ziemi, kilkukrotnie wałujemy i zagrabiamy, aż do uzyskania gładkiej powierzchni. Przy słabych gruntach, przed wysiewem rozsypujemy nawóz startowy, mieszamy go z ziemią następnie przystępujemy do siewu. Nasiona przykrywamy cienką warstwą ziemi i wałujemy, co utrudni do nich dostęp ptakom i ograniczy ich wysychanie. Ustawiamy system nawadniający i czekamy…

Pierwsze koszenie wykonujemy po 3-4 tygodniach, skracamy trawę do długości ok. 6-7  centymetrów, przy kolejnych koszeniach opuszczamy kosiarkę coraz niżej, aż do żądanej wartości (zwykle ok. 4-5 cm) .

a na koniec kilka słów dla wyszukiwarki:

Usługi ogrodnicze świadczymy, dbając o Państwa ogrody nie tylko w mieście Łódź.

Zakładanie ogrodów  (inaczej urządzanie ogrodów) świadczymy na terenie całego województwa Łódzkiego, jako doświadczona firma ogrodnicza projektujemy ogrody, zakładamy trawniki, przycinamy drzewa i wykonujemy wiele innych usług jak na przykład zakładanie trawników Łódź Przekonaj się co doświadczony ogrodnik może zmienić w twoim ogrodzie.