Usługi ogrodnicze Łódź

Usługi ogrodnicze Łódź

uslugi ogrodnicze łódźUtrzymanie ogrodu w nienagannym stanie wymaga wiele pracy i cierpliwości. Choć dla wielu pielęgnacja roślin jest przyjemnością i radzą sobie sami , to dla wielu innych jest to wyzwanie, z którym wolą się nie mierzyć samodzielnie. Poza tym jest to dość czasochłonne zajęcie, a czas jest luksusem, którego żyjąc w mieście nie mamy wiele. Praktyczne o każdej porze roku jest coś do zrobienia a kilka dni zaniedbania może się skończyć zniszczeniem kilkutygodniowej pracy. Jeśli nie posiadamy zraszacza musimy pamiętać o pielęgnacji ogrodów,  nieustannie wyrywać chwasty, przycinać drzewka, chronić rośliny przed szkodnikami takimi jak robaki czy krety, kosić trawę, zgarniać liście i dopilnować wiele, wiele innych obowiązków.

Usługi profesjonalistów z Łodzi

tanie usługi ogrodniczePonieważ fachowcy zdają sobie sprawę z tego, że na wiele z tych czynności po prostu nie mamy czasu, oferują cały wachlarz usług. Jedną z podstawowych czynności, poza opieką nad zielenią oczywiście jest nawadnianie ogrodów oraz koszenie trawników i chaszczy; z użyciem profesjonalnych narządzi praca przebiega sprawnie i zachowaniem standardów bezpieczeństwa. Po uwzględnieniu indywidualnych potrzeb firma przeprowadzi wycinkę lub podcinanie drzewek, założy trawnik ( dobra firma oferuje kilka rodzajów trawnika) , zagrabi i wywiezie liście jesienią czy odśnieży dachy. Regularne odśnieżanie jest szczególnie ważne, ponieważ w bezpośredni sposób wpływa na nasze bezpieczeństwo. Nadmiar śniegu na dachu może doprowadzić do zawalenia się konstrukcji nośnej budynku, natomiast nadmiar śniegu w oczywisty sposób ogranicza ruch pojazdów. Dodatkowo firma wywiezie zgarnięty śnieg, przez co unikamy roztopów. Ponadto firmy oferują takie usługi jak wyrównywanie terenu, porządkowanie zanieczyszczonych terenów, wywóz odpadów, takich jak gałęzie, liście czy odpady komunalne i wiele innych. Krótko mówiąc są to usługi, które zaczynają się na zaprojektowaniu ogrodu a kończą na jego codziennej pielęgnacji.

Cennik usług ogrodniczych.

Wycena usługi jest zwykle ustalana indywidualnie i zależy bezpośrednio od wielkości ogrodu. Oto przykład kilku czynności wraz z orientacyjną ceną:
Projekt ogrodu: 2,5- 3 zł za m2
Rozłożenie trawnika z siewu: 9 zł za m2
Rozłożenie trawnika z rolki: 20 zł za m2
Koszenie trawnika: około 0,50 zł za m2
Sadzenie krzewów: 6 zł za sztukę
Sadzenie drzew: około 20 zł za sztukę
Sadzenie cebul: 0,50 zł za sztukę
Pielenie ręczne: 2,5 za m2
Oprysk chemiczny: 1 zł za m2
Przycinanie żywopłotów: 6 zł za mb
Cięcie pielęgnacyjne drzew sadowniczych: około 25 zł za godzinę pracy
Ścieżka z kamienia lub żwirku: około 35 zł za m2 + koszt materiału
Nawierzchnia z kostki granitowej : około 80 zł za m2 + koszt materiału
Murek z kamienia naturalnego: około 150 zł za mb + koszt materiału