Układanie kostki brukowej łódź

Układanie kostki brukowej Łódź

 

układanie kostki brukowej łódźDrogi, ścieżki place i podjazdy są nieodzownym elementem każdego ogrodu. Umiejętnie dobrane do jego charakteru wywołują wrażenie harmonii, podkreślają walory kompozycji roślinnych czyniąc ogrody ładniejszymi, a niekiedy same stają się dekoracją. Każda tego typu realizacja musi być przemyślana, a materiały dobrane tak, aby stanowiły jedność z resztą ogrodu.

Układamy kostkę betonową, klinkierową oraz nawierzchnie z kamienia naturalnego. Ponadto można nam powierzyć wszystkie prace powiązane z brukarstwem takie jak układanie krawężników, budowa schodów, tarasów, murków oporowych itp.

Zatrudniamy , doświadczonych i solidnych brukarzy dlatego na każdą wykonaną inwestycje udzielamy gwarancji! 

 

Brukarstwo Łódź

 

Kostka brukowa jest obecnie najpopularniejszym sposobem budowania nawierzchni. Jest to betonowa kostka, dostępna w różnych kształtach i kolorach; od szarego, przez czerwony, brązowy, grafitowy, zielony aż po niebieski, żółty i biały. Wykonana jest z betonu i z dodatków uszlachetniających i formowana w specjalnych wibroprasach, dzięki czemu gotowa kostka jest gładka i posiada odpowiednią gęstość. Bogactwo asortymentu pozwala na stworzenie oryginalnych kompozycji, które poza funkcjonalnością będą pełniły funkcję ozdobną. Jest ona coraz częściej wykorzystywana do budowy chodników, podjazdów, przestrzeni przed domem a także do budowy mniejszych ścieżek w ogrodach.

Nawierzchnia w ogrodzie.

 

brukarstwo łódźDecydując się na kostkę brukową w ogrodzie, musimy wziąć pod uwagę istniejące lub planowane budynki, nasadzane drzewa, krzewy i inne rośliny oraz elementy małej architektury. Jeśli już wiemy gdzie będą biegły ścieżki, pozostaje projekt wykonania a ten lepiej zlecić fachowcowi, czyli architektowi krajobrazu. Potrzebna jest tu bowiem fachowa wiedza na temat odpowiedniego nachylenia nawierzchni, systemu odwodniania , a także rodzaju podbudowy dobranego do przekroju  gruntu na działce i poziomu wód gruntowych. Krztałt i kolor kostki powinny współgrać z charakterem i elewacją domu, aby całość stanowiła spójną harmonię. Należy również pamiętać o odpowiedniej grubości kostki, a ta zależy od intensywności jej użytkowania. Kostka wykorzystana do ścieżek powinna mieć grubość 4-6 cm, a do podjazdu 6-8 cm.