Pielęgnacja ogrodów Łódź

Pielęgnacja ogrodów Łódź

 

Poza projektowaniem i zakładaniem terenów zielonych, oferujemy także pielęgnację ogrodów na którą składają się między innymi:

 

                 -Przycinanie i formowanie roślin

                -Strzyżenie żywopłotów

                -Koszenie, nawożenie i odchwaszczanie oraz wertykulacja trawnika( pielęgnacja trawników)

                -Biologiczna i chemiczna ochrona roślin

                -Konserwacja drewnianej architektury

                -Przebudowa  starych ogrodów

                -Wycinanie drzew (również alpinistyczne)

Wszystkie te usługi jesteśmy w stanie wykonać w ramach miesięcznego abonamentu, za uzgodnioną kwotę wszystkie czynności związane z obsługą twojego ogrodu stają się naszym zmartwieniem, a Tobie pozostaje cieszyć się jego pięknem.

 

 

Projekt i zagospodarowanie zieleni  to dopiero początek. Aby nasze dzieło cieszyło oko przez długie lata niezbędna jest jego sumienna pielęgnacja.

W pielęgnacji ogrodu najważniejsza jest systematyka. Trawnik, aby wyglądał atrakcyjnie powinien być koszony minimum raz w tygodniu,  oprysk herbicydem selektywnie niszczącym chwasty wykonujemy przeważnie dwa do trzech razy w roku, podobnie nawożenie. Raz do roku konieczne jest wykonanie wertykulacji, to zabieg mający na celu usunięcie próchnicy powierzchniowej i umożliwienie dopływu powietrza i składników pokarmowych do strefy korzeniowej.  Dalszym krokiem jest dosianie trawy w miejscach słabiej zadarnionych. Jeżeli naszego trawnika nie ograniczają żadne obrzeża np. z kostki brukowej, co dwa lub trzy miesiące należy przyciąć jego granice aby nie rozrósł się za bardzo i nie wchłonął obszarów przewidzianych na rabatki czy inne grupy nasadzeń.

 Brzmi jak sprofesjonalna pielęgnacja ogrodów łódźporo pracy prawda? Jak do    tej pory omówiliśmy tylko i wyłącznie    pielęgnację trawnika, a co z pielęgnacją reszty ogrodu?

 

 Niektóre krzewy wymagają przycinania nawet 3-4 razy  w sezonie, przycinanie żywopłotów wykonuje się z  reguły tylko raz do roku. Oprócz strzyżenia większość  krzewów ozdobnych wymaga szeregu innych prac pielęgnacyjnych takich jak ochrona przed szkodnikami,  usuwanie przekwitłych kwiatostanów, nawożenie, a w niektórych przypadkach ochrona przed mrozem. Do codziennych obowiązków dochodzi także walka z chwastami, która bez umiejętnego stosowania środków chemicznych przypominać będzie walkę Dawida z Goliatem.

W części codziennych obowiązków mogą wyręczyć nas udogodnienia takie jak naw
adnianie ogrodu
, albo roboty koszące, ale i tak utrzymanie ogrodu  w dobrej kondycji wymaga stałego zaangażowania i ogromu pracy.