Nawadnianie ogrodów Łódź

Nawadnianie ogrodów w Łodzi

nawadnianie ogrodów łódźNawadnianie jest jedną z najważniejszych rzeczy w kwestii pielęgnacji ogrodów. Ponieważ woda jest źródłem życia, działa w decydujący sposób na wzrost i zdrowie rośliny a jej brak powoduje osłabienie i zwiększa podatność na choroby i szkodniki. Podlewanie jest szczególnie ważne, zwłaszcza w początkowej fazie rozwoju rośliny i tuż po jej zasianiu. Częstotliwość podlewania jest uzależniona od wielu czynników, między innymi klimatyczno-glebowych oraz od zapotrzebowania konkretnej rośliny na wodę.

Profesjonalne systemy nawadniania.

W Łodzi jest wiele firm oferujących systemy nawadniające, a wybór dobrego systemu zaprocentuje na długie lata. Jest to bardzo wygodny sposób podlewania roślin, który pozwala oszczędzić czas i wysiłek, czyniąc ogrody piękniejszymi. Jest to system płytko zakopanych rurek, połączonych ze zraszaczami i systemem sterującym. Elementy mechaniczne wyłaniają się na powierzchnię dopiero podczas pracy, co ułatwia inne prace w ogrodzie, choćby koszenie trawnika. Odpowiednio zaprogramowany system pozwala również na oszczędność wody.

Wpływ wody na roślinność

Każdy z nas doskonale wie jak duży wpływ na rozwój roślin ma woda. Prawidłowe podlewanie jest jednak nie tylko czasochłonne, ale i kosztowne. Jedyną alternatywą dla takiego stanu rzeczy jest instalacja automatycznego systemu nawadniania.

Skąd płyną oszczędności?

Przede wszystkim woda rozprowadzana jest w odpowiednio dobranej dawce po całej powierzchni ogrodu, co jest praktycznie nie wykonalne przy użyciu tradycyjnych zraszaczy. Drugą istotną kwestią jest pora podlewania- podlewamy w nocy, co nie tylko drastycznie zmniejsza parowanie wody, ale także eliminuje ryzyko poparzenia roślin przez co nie trzeba stosować bardzo zaawansowanych usług ogrodniczych. Dodatkowo każdy systemy możemy wzbogacić o czujnik deszczu, który zatrzymuje nawadnianie w czasie opadów i po nich, kiedy ziemia jest jeszcze wilgotna.

Jak wygląda system nawadniający?

automatyczne nawadnianie ogrodów łódźTo wbrew pozorom prosta sieć rur (wkopanych w ziemię) dość głęboko, że nawet układanie kostki brukowej na takiej ziemi nie przeszkadza a jest ona w pełni scalona ze zraszaczami wynurzalnymi , rozstawionymi po trawniku. W momencie podlewania zraszacze pod wpływem ciśnienia wynurzają się z pod ziemi a po zakończeniu pracy chowają się i są praktycznie niewidoczne. Rabatki i grupy nasadzeń nawadniamy za pomocą linii kropelkowych- to cienkie rurki z emiterami wypuszczającymi wodę, rozprowadzone na powierzchni ziemi, przykryte korą bądź żwirkiem. Całością zarządza sterownik który po kolei włącza dane sekcje zraszaczy.

Nasze systemy nawadniające instalujemy na podzespołach firm Rain Bird i Hunter, światowych liderów w branży nawadniania ogrodów. Są one praktycznie bezobsługowe (pomijając jesienną konserwację) i bezawaryjne co potwierdzamy 3 letnią gwarancją.